Image

Що таке вікна з екструдованою гумою
або чому не у всіх вікнах можна міняти ущільнювач.

 

 

 

 

 

    Так склалося, що вкрай актуальне питання за іронією не має навіть обговорення на просторах інтернету. У сьогоднішній статті мова піде про екструдований ущільнювач у пластикових вікнах (ПВХ), що це таке і до яких наслідків він призведе.

 

    За принципом розташування ущільнювача в профілі, металопластикові вікна діляться на два типи:
стандартний (EPDM) – віконна стулка по периметру має канавку, в яку закатаний гумовий ущільнювач з поворотом на кутах, завдяки чому по закінченню терміну його експлуатації (7 – 10 років) його можна замінити;

екструдований (ТРЕ) – коли ущільнювач спаяний разом зі стулкою, кути зачищені і в місці зачищеної спайки мають тонку смужку із застиглого пластику (ПВХ). Так само особливість такого ущільнювача в тому, що за температур нижче 20С° він може задубіти і почати пропускати протяги. Згодом вийшовши з ладу, такий ущільнювач технологічно не підлягає заміні, але в Києві і по всій Україні “кулібіни” за окрему вартість його замінять, а це – кустарщина.

 

І тут бац і після розголосу другого пункту на нас одразу накинуться всі виробники вікон із впаяним ущільнювачем, які стверджують, що термін експлуатації вікон понад 30 років, але ж ми в сервісній службі “Акен” понад десять років бачимо вікна в їхньому кінцевому стані… і можемо відповідально заявити, що без догляду (чищення та обробка спецрозчином) хоча б раз на два роки, екструдований ущільнювач зможе виконувати свою герметизуючу функцію не більше 10-ти років!

 

zamena-ehkstrudirovannogo-vpayannogo-uplotnitelya-kiev

 

Для чого придумали впаяний ущільнювач.

 

 

   Виходячи з інформації відкритих джерел, найправдоподібніша версія появи екструдованого ущільнювача у вікнах і дверях абсолютно банальна – оптимізація виробничого процесу виготовлення вікон. А простіше кажучи, під час виробництва вікон у цеху, не витрачатиметься додатковий час на його закачування в профіль. Ось ще кілька рядків з віконного форуму Стройдом:

 

“З плюсів ще б хотілося виділити таку ситуацію! На складі повно профілю, в роботі море замовлень, а постачальник ущільнювача підвів з постачанням. Все, кіна не буде

 

З приводу мінусів, я бачимо три:

1. Жорсткість самого ущільнювача. Вкатаний ущільнювач виготовляють на основі ПВХ, звичайний (вкатний) – на основі каучуку, він м’якший та еластичніший. Під час зварювання рами, стулки, імпоста, в кутах цей ущільнювач стає мало не “дерев’яним”, тобто переходить в інший стан під час плавлення. Це загрожує нещільним притисканням стулки до рами в кутах, те ж саме стосується склопакета. Взимку буде “сифон”.

2. експлуатаційні властивості. Дуже багато було написано на цю тему, чи можливо міняти вкочений ущільнювач чи ні. Зі свого досвіду скажу, можливо, але з труднощами. Він дійсно вварений у профіль і не дуже добре продається вилученню з паза. Дуже трудомісткий процес.

3) Ламінація такого профілю. Декоративна плівка повинна загортатися за краї рами, стулки, імпоста. По-перше так більш технологічно. По-друге, дуже негарно, коли плівка лягає на ущільнювальну гуму (подивіться на штапик).”

 

 

 

Що робити якщо у вас такий ущільнювач.

 

   Перш за все екструдована гума потребує більшого догляду порівняно зі стандартним етилен-пропіленовим каучуком. Під доглядом ми маємо на увазі – обробку поверхні ущільнювача один раз на рік (пізня осінь) спеціальними розчинами з наборів для догляду за вікнами, так само підійдуть спреї для догляду за ущільнювачами дверей автомобіля (попередньо вивчіть інструкцію із застосування).

 

Жодних регулювань фурнітури зима/літо, оскільки через надмірний притиск у зимовий період буде втрачено об’єм ущільнювача.

 

У разі якщо ваш ущільнювач вийшов з ладу і регулювання фурнітури вікон не допомагає, сервісні майстри “Акен” після детальної діагностики, підібравши відповідну альтернативу, можуть замінити його, попередньо проконсультувавши про ризики такої заміни та можливі наслідки.

Гарантія при такій заміні – не дається!!!

Алексей Зайченко
Алексей Зайченко
2022-02-04
Топовые ребята! Приехали, починили все за 20 минут + еще и доступно обьяснили в чем проблема и дали рекомендации по уходу за окнами, рекомендую всем! ПС: сайт кривой но не обращайте на него внимания, главное какие люди и специалисты работают в компании, хотя я надеюсь что ребята возьмутся за сайт и немного наведут порядок с ним 🙂 Буду обращаться еще
Яна Загрійчук
Яна Загрійчук
2021-12-29
Все зробили швидко і якісно. Дуже задоволена
Oleh Dashkevych
Oleh Dashkevych
2021-12-29
Вежливо договорились о встрече, мастер прибыл и починил старую дверь за очень адекватную цену. Теперь в кухне нет сквозняка! Буду рекомендовать соседям, спасибо!
Denis Smolianyi
Denis Smolianyi
2021-11-18
Все супер. Свистели окна, ребята приехали и за час все исправили.
Paul Mykhailov
Paul Mykhailov
2021-11-01
Профессиональный подход. Доступно объясняют, дают дельные советы по уходу, чтоб окна служили долго. Работают быстро, слаженно. Сложили о себе приятное впечатление. Как о компании, которая работает не так ради заработка, как ради реально качественных услуг. Что в наше время нечасто встретишь. Рекомендую.
Олена Михайлова
Олена Михайлова
2021-10-27
Предыстория: У нас новострой, окна-балконные двери - от застройщика. И окна начали коситься, не закрываться/не открываться, и даже начали разбиваться стёкла, сами по себе, средь бела дня. И это всё, спустя всего 1 год после сдачи дома в эксплуатацию. Позвали мастера - он поумничал, взял деньги, но так ничего и не сделал. Мы потерпели немного, решили искать снова. Нам посоветовали этих ребят. И что я вам скажу! Это небо и земля! Приехала целая команда профессионалов. Быстро всё сделали идеально. И не просто сделали оговорённые вещи (а именно поменяли механизмы ручек балконных дверей), но и наладили люфты балконной двери и окон! Посоветовали как ухаживать за окнами! И ещё множество всего. Очень профессиональный подход. Пунктуальные, вежливые ребята. У нас в квартире оказывается может быть тихо! )))) Не слышно улицу! И не дует) Ручки работают отлично. В общем, мы супер-довольны.
Andrey Krupka
Andrey Krupka
2021-10-26
Созвонились, приехали как и договаривались - спустя неделю (из-за загрузки) Устранили проблему в одном окне, провели диагностику все окон в квартире, дали советы по уходу Сервисом доволен: в следующий раз буду обращаться только сюда
Аня Гирявец
Аня Гирявец
2021-10-26
Специально ждала похолодания, что бы оставить отзыв. С окон больше не дует, в квартире тепло, ребята всё отлично сделали. Спасибо им , рекомендую.
Yuri Drobyshevsky
Yuri Drobyshevsky
2021-10-05
У нас была проблема с угловыми окнами. Был сквозняк из окон, особенно ощущалось зимой. До этого вызывали несколько специалистов, но они ничем особо не помогли кроме замены уплотнителей - сквозняк не исчез. Знакомые порекомендовали эту компанию. К нам пришли два мастера. Сразу нашли причину. Провели ремонтные работы проблемных участков качественно и за адекватную цену. Теперь стало в комнате тепло. Рекомендуем данную компанию. Отдельное спасибо Игорю и Олегу.