Image

Енергозберігаюче низькоемісійне скло

 

Енергозберігаюче скло (так само: теплозберігаюче скло, низькоемісійне скло, селективне скло) – це поліроване флоат-скло, на поверхню якого шляхом напилення нанесене спеціальне покриття з напівпровідникових оксидів металів або кольорових металів, що містить вільні електрони, і яке містить напівпровідникові оксиди металів або кольорових металів. За рахунок явищ інтерференції та електропровідності скло з таким покриттям відбиває теплові хвилі в інфрачервоному діапазоні, що дає змогу істотно скоротити тепловтрати приміщення.

 

Вікна мають бути для першої кліматичної зони з опором теплопередачі не менше 0,6 м2К/Вт. Цю характеристику можуть забезпечити ТІЛЬКИ скла з низькою емісією, тобто енергозберігаючі. Звичайний двокамерний склопакет + профіль 70 мм не може забезпечити необхідне значення. Повинен бути або однокамерний склопакет з дуже хорошим енерго-зберігаючим склом і газо-наповненням (Ar), або двокамерний з енергозберігаючим склом.

 

З квітня 2013 року вимоги до характеристик огороджувальних конструкцій стали ще більш посиленими – для вікон треба не менше 0,75 м2К/Вт. Стіни – не менше 3,3 м2К/Вт, суміщені (плоскі покрівлі) – 5,35 м2К/Вт, горищні (мансардні) перекриття – 4,95. Зміна №1 до ДБН “Теплова ізоляція будівель”.

 

Відомо, що електропровідність пов’язана з випромінювальною здатністю (у фізиці це явище називається емісією) поверхні. Очевидно, що параметром, що характеризує енергозберігаючі властивості скла, буде його випромінювальна здатність, під якою розуміють властивість поверхні відбивати довгохвильове теплове випромінювання. Для порівняння, такий параметр як еміситент поверхні (Е) у звичайного скла має числове значення Е = 0,835, а у селективного – вже менше 0,04, що свідчить про те, що емісія скла селективного на порядок нижча за емісію скла звичайного, звідки й інша назва енергоощадного скла – низько – емісійне скло. У холодну погоду низько – емісійне скло відбиває всередину приміщення тепло від опалювальних приладів, а в літню пору, навпаки, енергозберігаюче покриття відбиває теплову енергію в довгохвильовому діапазоні назовні, створюючи тим самим відчуття прохолоди і комфорту. Нині використовують два типи низькоемісійних покриттів скла: так звані I – скло (Double Low-E) – м’яке покриття і К – скло (Low-Е) – тверде покриття.

 

тест енергосбережения акен

 

 

К – скло – низькоемісійне енергозберігаюче скло Low-Е (тверде покриття)

Для додання флоат склу енергозберігаючих властивостей на поверхню ще гарячого скла методом піролізу в процесі виробництва на флоат лінії наноситься тонкий шар спеціального метало-оксидного покриття. Таке покриття, “спікаючись” зі склом, вирізняється особливою міцністю і тому називається “тверде покриття”. Величина (Е) випромінювальної здатності k – скла зазвичай має значення близько 0,2. К – скло набуло поширення завдяки своєму нейтральному кольору, простоті обробки та винятковим теплоізоляційним характеристикам. К – скло може бути ламіноване і загартоване. К – скло (Low-Е) застосовується там, де потрібно оптимізувати енерговитрати. К – скло зазвичай входить до складу склопакетів як скло “на приміщення”, а низько – емісійне покриття k – скла звернене в міжскляний простір. Таким чином, переваги К – скла очевидні: k – скло (Low-Е) покращує теплоізоляцію, істотно скорочує втрати тепла, знижує витрати на опалення, на порядок зменшує ймовірність конденсації вологи на поверхнях скла, передбачає можливість скління разом із сонцезахисним склом. К – скло має високу світлопроникність і візуально практично нічим не відрізняється від звичайного прозорого скла. К-скло має прозоре покриття (Low-Е) нейтрального кольору, і його вплив на світлопроникність і відбиття ледь помітний. Ще раз слід зазначити, що k – скло призначене для скорочення втрат тепла, і особливо через площі віконного скління. Покриття k – скла пропускає сонячну енергію в короткохвильовому діапазоні в приміщення, але не пропускає теплове випромінювання в довгохвильовому діапазоні, наприклад, від приладів і систем опалення.

 

I – скло (і – скло) – енергозберігаюче низько – емісійне скло Double Low-Е (м’яке покриття)

 

Наступним серйозним кроком у виготовленні енергозберігаючого скла стала поява на ринку скляної промисловості I – скла, яке за своїми характеристиками перевершує вищеописане k – скло. Відварювання, оснащеного системою магнетронного розпилення. Низько-емісійне Double Low-Е покриття I – скла товщиною в кілька десятків нанометрів прозоре, має чудову світло-пропускну здатність і ще більш низький (Е=0,04) коефіцієнт випромінювальної здатності порівняно з K -склом. Застосування склопакетів з I – склом у складі дає змогу не тільки домогтися зниження енерговитрат, а й помітно підвищити комфорт у приміщенні. За час опалювального сезону енергозберігаючий ефект від віконної конструкції середніх розмірів, заскленої склопакетами з I – склом у складі еквівалентний спалюванню рідкого палива (мазут, солярка) загальною масою до 300 кг. Недоліком I – скла порівняно з К-склом є його знижена абразивна стійкість, що становить певні труднощі під час транспортування. Однак, з урахуванням того, що енергозберігаюче покриття і – скла завжди розташовують усередину склопакета, цей недолік не позначається на експлуатаційних характеристиках i – скла.

 

Застосування енергозберігаючих стекол, висновки та передумови:

однокамерний склопакет з будь-яким (к – скло, і – скло) низькоемісійним склом має більший ефект енергозбереження, ніж двокамерний склопакет зі звичайним склом;
однокамерний склопакет з енергоощадним склом легший за двокамерний на 10 кг/м2 (за товщини скла – 4 мм), що забезпечує триваліший термін експлуатації віконного палітурки і зменшує навантаження на віконну фурнітуру;

однокамерний склопакет з низько – емісійним має навіть більше світлопропускання, ніж двокамерний зі звичайним склом;

у разі масового виробництва ціна однокамерного склопакета з енергозберігаючим склом у складі практично не відрізняється від ціни двокамерного зі звичайним склом.

 

Переваги склопакетів з низько-емісійним енергозберігаючим склом настільки очевидні. Відмінності між І – склом і К – склом полягають як у технології виробництва, так і в значенні коефіцієнта випромінювальної здатності (Е). Отримання i – скла передбачає нанесення на його поверхню оптичного низько-емісійного покриття на основі оксидів металів з використанням високовакуумного виробничого обладнання.

 

 

Робіть життя простіше….

Консультація та замовлення:
тел. 044 599 799 8
моб. 093 775 01 07
моб. 099 025 22 49

 

Алексей Зайченко
Алексей Зайченко
2022-02-04
Топовые ребята! Приехали, починили все за 20 минут + еще и доступно обьяснили в чем проблема и дали рекомендации по уходу за окнами, рекомендую всем! ПС: сайт кривой но не обращайте на него внимания, главное какие люди и специалисты работают в компании, хотя я надеюсь что ребята возьмутся за сайт и немного наведут порядок с ним 🙂 Буду обращаться еще
Яна Загрійчук
Яна Загрійчук
2021-12-29
Все зробили швидко і якісно. Дуже задоволена
Oleh Dashkevych
Oleh Dashkevych
2021-12-29
Вежливо договорились о встрече, мастер прибыл и починил старую дверь за очень адекватную цену. Теперь в кухне нет сквозняка! Буду рекомендовать соседям, спасибо!
Denis Smolianyi
Denis Smolianyi
2021-11-18
Все супер. Свистели окна, ребята приехали и за час все исправили.
Paul Mykhailov
Paul Mykhailov
2021-11-01
Профессиональный подход. Доступно объясняют, дают дельные советы по уходу, чтоб окна служили долго. Работают быстро, слаженно. Сложили о себе приятное впечатление. Как о компании, которая работает не так ради заработка, как ради реально качественных услуг. Что в наше время нечасто встретишь. Рекомендую.
Олена Михайлова
Олена Михайлова
2021-10-27
Предыстория: У нас новострой, окна-балконные двери - от застройщика. И окна начали коситься, не закрываться/не открываться, и даже начали разбиваться стёкла, сами по себе, средь бела дня. И это всё, спустя всего 1 год после сдачи дома в эксплуатацию. Позвали мастера - он поумничал, взял деньги, но так ничего и не сделал. Мы потерпели немного, решили искать снова. Нам посоветовали этих ребят. И что я вам скажу! Это небо и земля! Приехала целая команда профессионалов. Быстро всё сделали идеально. И не просто сделали оговорённые вещи (а именно поменяли механизмы ручек балконных дверей), но и наладили люфты балконной двери и окон! Посоветовали как ухаживать за окнами! И ещё множество всего. Очень профессиональный подход. Пунктуальные, вежливые ребята. У нас в квартире оказывается может быть тихо! )))) Не слышно улицу! И не дует) Ручки работают отлично. В общем, мы супер-довольны.
Andrey Krupka
Andrey Krupka
2021-10-26
Созвонились, приехали как и договаривались - спустя неделю (из-за загрузки) Устранили проблему в одном окне, провели диагностику все окон в квартире, дали советы по уходу Сервисом доволен: в следующий раз буду обращаться только сюда
Аня Гирявец
Аня Гирявец
2021-10-26
Специально ждала похолодания, что бы оставить отзыв. С окон больше не дует, в квартире тепло, ребята всё отлично сделали. Спасибо им , рекомендую.
Yuri Drobyshevsky
Yuri Drobyshevsky
2021-10-05
У нас была проблема с угловыми окнами. Был сквозняк из окон, особенно ощущалось зимой. До этого вызывали несколько специалистов, но они ничем особо не помогли кроме замены уплотнителей - сквозняк не исчез. Знакомые порекомендовали эту компанию. К нам пришли два мастера. Сразу нашли причину. Провели ремонтные работы проблемных участков качественно и за адекватную цену. Теперь стало в комнате тепло. Рекомендуем данную компанию. Отдельное спасибо Игорю и Олегу.