Home Види склопакетів, заміна та ремонт
Розбилося скло – не біда, в найкоротші терміни від 2 до 6 днів, зробимо заміну вашого склопакета по місту Києву та передмістю, без шуму та пилу, але спершу давайте розберемося що таке склопакет і яких видів вони бувають.
Склопакети мають високі тепло і звукоізоляційні властивості. Завдяки герметичності в проміжок між склом не потрапляє волога та пил, не погіршується освітленість приміщень. Однокамерний склопакет зовні можна відрізнити від двокамерного за кількістю дистанційних рамок, в однокамерному одна рамка та два скла, у двокамерному дві рамки та три скла.
Якщо по всьому внутрішньому периметру склопакета проходить чорна смуга, це двокамерний склопакет, а смуга це третє скло між рамками.
За рахунок застосування спеціального енергозберігаючого скла та заповнення простору між склом інертним газом можна посилити теплоізоляційні властивості.
В даний час склопакет став невід’ємною складовою вікон. Наприклад, якщо заповнити склопакет аргоном або іншим інертним газом та замінити зовнішнє скло на енергозберігаюче (К-скло або I-скло), це знизить тепловіддачу.
До речі, якщо ви піднесете запалений сірник або запальничку до такого вікна, воно відобразить кілька ореолів полум’я, один з яких відрізнятиметься за кольором. Цим способом можна перевірити наявність енергозберігаючого скла.
При виборі слід зважити на його призначення. Наприклад, однокамерний склопакет з аргоном і К-склом має такі ж хороші теплозахисні властивості, як і звичайний двокамерний, але з гіршою звукоізоляцією.
Вибір скла залежить від вимог, що висуваються до конкретного вікна. Дуже важливо також правильно визначити місце розташування та орієнтацію скла зі спеціальними властивостями у склопакеті. Наприклад, у разі використання селективного скла поверхня з нанесеним покриттям, як правило, знаходиться всередині склопакета.
Крім того, склопакет може мати вітражне або кольорове скло, а зовнішнє скло може бути протиударним або навіть куленепробивним. Сонцезахисне скло рекомендується встановлювати як зовнішні скла. Через виникнення термічної напруги в кожному окремому випадку важливо з’ясувати необхідність загартування сонцезахисного скла. На товщину сонцезахисного скла з поверхнею, що відбиває, важливо звертати пильну увагу також з причин естетичного характеру.
Як матеріал для дистанційних рамок застосовуються, як правило, алюміній, рідше пластмаса. Дистанційна рамка виконується порожнистою всередині, із спеціальними дифузійними отворами (дірковою перфорацією, щілинами). Усередині знаходиться осушувач, функція якого сприятиме швидкій абсорбції (вбирання) найменшої кількості води в міжскляному просторі. Тим самим запобігає випаданню роси всередині склопакетів в холодну пору року.
Герметики, що застосовуються для закладення швів у склопакеті, по-перше, повинні забезпечувати міцність склопакетів, а по-друге, перешкоджати проникненню водяної пари в міжскляне простір, що прямо впливає на довговічність виробу, яка залежить, в основному, від ущільнення країв. Найважливішими властивостями герметиків, з погляду міцності, є: сила зчеплення зі склом та матеріалом дистанційної рамки, еластичність, міцність та час старіння, ширина та товщина ущільнюючої маси, швидкість дифузії молекул через герметик.
Для заповнення міжскляного простору замість повітря часто використовують інертні гази або суміші газів, що суттєво покращує тепло та звукоізолюючі властивості склопакетів. Коли міжскляне простір склопакета заповнюється щільнішим порівняно з повітрям газом, втрати тепла, що відбуваються за рахунок конвекції та тепловіддачі всередині склопакета, знижуються. Теплопровідність, щільність, динамічна в’язкість та власна теплоємність газів впливають на теплопровідність міжскляного простору. Найчастіше для заповнення міжскляного простору застосовуються: аргон (Аг) та криптон (Кг). Ці гази одержують відділенням від зрідженого атмосферного повітря. Криптон зустрічається рідше і значно дорожче за аргон, але він більшою мірою підвищує тепло ізолюючу здатність склопакета. Склопакет у жодному разі не повинен запітніти між склом — це знак того, що він бракований. У цьому випадку до закінчення терміну гарантії виробник повинен замінити склопакет безкоштовно. Якщо скло запітніє з боку приміщення, це означає, що в приміщенні підвищена вологість та (або) знижена температура поверхні внутрішнього скла склопакета, що є наслідком поганої вентиляції приміщення.
Найпростіший спосіб боротьби з підвищеною вологістю у приміщенні: регулярне провітрювання приміщення, хоча це не завжди може бути ефективним. Далі, якщо можливо, потрібно усунути джерела підвищеної вологості та налагодити систему вентиляції. Для підвищення температури поверхні внутрішнього скла склопакету.